Höstmöte i Göteborg 13-15 September – save the date

Hej alla medlemmar!

Vi är glada att kunna berätta att föreningens höstmöte 2022 kommer gå av stapeln i Göteborg 13-15 september.

Vi hoppas att i år (tredje gången gillt) kunna genomföra ett fysiskt möte på hotell Clarion Post, som ligger centralt och lättillgängligt för alla er som vi hoppas kommer resande till Göteborg för att vara med på mötet.

Precis som vid höstmötet 2021 kommer mötet att starta med en halvdag (13/9 kl. 13.00) med fokus på pediatrisk lungmedicin. Mer information och detaljerat program kommer senare under våren att publiceras på vår hemsida och skickas ut till våra medlemmar. Ni måste ha angett aktuell mailadress till föreningen för att få våra utskick!

Väl mött i Göteborg

Emma Goksör                                                   Anna Winberg

Ordförande BLFaol                                         Sekreterare BLFaol


Publicerad
2022-01-25 av Anna Winberg

forum Kommentarer

Kommentera