Höstmötet inställt

TILL MEDLEMMAR I BLFs DELSEKTION FÖR ALLERGOLOGI OCH LUNGSJUKDOM

Vi måste tyvärr meddela att årets planerade höstmöte i Linköping 16-18 september blir inställt på grund av den rådande osäkerheten kring Covid-19 pandemin. Höstmötet flyttas fram tills nästa år och kommer att gå av stapeln i Linköping 16-18 september 2021.

Årsmötet kommer istället att hållas som ett webinarium fredag förmiddag 18 september, där ni efter anmälan kommer att kunna delta via länk. Vi planerar för att deltagare i anslutning till årsmötet även ska få ta del av ett kortare föreläsningsprogram med aktuella och spännande ämnen inom ramen för barnallergologi. Vi återkommer under maj månad med information kring föreläsningsprogram och hur man anmäler sig till web-mötet.

Detta meddelande har skickats till föreningens medlemmar den 30 april 2020


Publicerad
2020-06-10 av

forum Kommentarer

Kommentera